Kahvila tulee olemaan kesäkuun alusta alkaen avoinna joka päivä, säävarauksin aina elokuun loppuun asti. Valikoima tulee olemaan monipuolinen, makeasta suolaiseen. Kahvilan runkona toimivat Wilson Coffeen kenialainen 100% arabicakahvi ja erikoiskahvit sekä Ingmannin Carte D’or Gelaterian italialaistyyppiset premium-jäätelöt sekä jäätelöannokset.
Wilson Coffee on paahdettu suomalaiseen makuun, jossa on hienostunut vivahde mustaviinimarjaa. Wilson Coffeen keulakuvana on kaikkien tuntema juoksijalegenda Wilson Kirwa, jonka kotiseudun vijelijöiltä kahvimme tulee. Hän on myös lupautunut vierailemaan Pyynikillä kesän aikana.
Kahvilassa ei ole alkoholitarjontaa, mutta tarjoamme virvokkeiden lisäksi laadukkaita alkoholittomia oluita, siidereitä ja kesäisiä mehuja sekä smoothieita.